Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZapraszamy do zapoznania się z analizą rynków objętych wsparciem Branżowego Programu Promocji Usług Prozdrowotnych

dodał: Magdalena Jaworska | 2017-06-09 12:01:48
Drukuj

usługi prozdrowotne, turystyka medyczna, usa, zea, norwegia, rosja, ukraina
Zdrowie i szczęście stanowią dla społeczeństwa najważniejszą wartość. Promocja usług prozdrowotnych ma zachęcać turystów zagranicznych do przyjazdów do naszego kraju w celu skorzystania ze świadczeń medycznych, przyczyniając się tym samym do zwiększenia eksportu i rozwoju kraju. Zjawisko to określane jest mianem turystyki medycznej, rozumianej jako podróże poza miejsce zamieszkania w celu skorzystania z usług medycznych poprawiających lub ratujących zdrowie i połączonych z ofertą turystyczną w danej destynacji. Motywacje zdrowotne stają się na świecie coraz bardziej powszechnym celem wyjazdów turystycznych. Zjawiska o charakterze globalnym, takie jak starzenie się społeczeństw państw wysokorozwiniętych, pogłębiające się różnice w dochodach, większa świadomość zdrowotna, a także problemy z zapewnieniem opieki medycznej najwyższej jakości występujące we wszystkich państwach, powodują, iż turystyka medyczna ma olbrzymi potencjał dalszego dynamicznego rozwoju. Nasz kraj stoi przed wyborem, czy chce być po stronie państw, które szczycą się zdrowym społeczeństwem, wysokiej jakości służbę zdrowia, atrakcyjną ofertę usług prozdrowotnych skutecznie przyciągającą pacjentów z zagranicy, czy też decydujemy się na bycie krajem, który ryzykuje zmarnowaniem potencjału do rozwoju służby zdrowia i zgadza się tym samym na rozwój medycznej turystyki wyjazdowej Polaków.
Pliki do pobrania

Rosja
pdf | 343,55 KB
Pobierz
Norwegia
pdf | 298,92 KB
Pobierz
Turystyka medyczna i zdrowotna na rynku rosyjskim i ukraińskim
pdf | 540,36 KB
Pobierz
Ukraina
pdf | 261,91 KB
Pobierz
ZEA
pdf | 555,96 KB
Pobierz
USA
pdf | 354,05 KB
Pobierz