Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuW Wielkiej Brytanii w Londynie od 5 do 7 listopada 2018 roku odbyły się międzynarodowe targi WTM 2018.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Talmont | 2018-12-04 13:41:55
medical tourism, turystyka medyczna, polskie uzdrowiska, zabiegi ortopedyczne, rehabilitacyjne, kardiologiczne,

Na stoisku turystyki medycznej w ramach polskiego stoiska POT przez 3 dni trwania targów prezentowane były oferty prozdrowotne do polskich Uzdrowisk, do klinik oferujących zabiegi ortopedyczne, rehabilitacyjne, kardiologiczne, dentystyczne czy chirurgii plastycznej.

W Wielkiej Brytanii w Londynie od 5 do 7 listopada 2018 roku odbyły się międzynarodowe targi WTM 2018. To targi obejmujące w swoim spektrum promocję turystyczną ze wszystkich destynacji z całego Świata. 

Polskie stoisko zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną znajdowało się w części europejskiej i obejmowało zaprezentowanie polskich walorów turystycznych takich jak regiony górskie, jeziora, morze, polską agroturystykę, parki krajobrazowe czy promocję polskich miast. Dodatkowym elementem w polskiej ofercie było stworzenie osobnego stanowiska tylko z ofertą usług prozdrowotnych w Polsce pod nazwą „Medical Tourism“.

Na stoisku turystyki medycznej w ramach polskiego stoiska POT przez 3 dni trwania targów prezentowane były oferty prozdrowotne do polskich Uzdrowisk, do klinik oferujących zabiegi ortopedyczne, rehabilitacyjne, kardiologiczne, dentystyczne czy chirurgii plastycznej. Podczas 3 dni trwania targów na stoisku był obecny ekspert, który odpowiadał wyczerpująco na wszystkie pytania odwiedzających gości. Dodatkowo ciekawym elementem przyciągającym potencjalnych pacjentów do polskiego stoiska turystyki medycznej był Quiz o polskich usługach prozdrowotnych. Odwiedzający stoisko polskiej turystyki medycznej byli zachęcani do odpowiedzi na 3 krótkie pytania dotyczące silnych stron oferty turystyki prozdrowotnej w Polsce. Odwiedzający pytani byli min. o liczbę uzdrowisk w Polsce, liczbę pacjentów zagranicznych odwiedzających Polskę czy na jakie najczęściej zabiegi przyjeżdżają do Polski pacjenci z Wielkiej Brytanii. Uczestnicy quizu otrzymywali upominki w postaci kuponów/ voacherów ze zniżkami do polskich klinik i uzdrowisk. Kupony ufundowały kliniki zachęcające Brytyjczyków do odwiedzenia polskich placówek medycznych.

Podczas tegorocznych targów WTM doszło również na polskim stoisku turystyki medycznej do spotkania z Prezydentem Yunus Gurkanem organizacji GHTC – Global Healthcare Travel Council (https://globalhtc.org) Polska była jednym z 13 krajów założycielskich tej światowej organizacji turystyki medycznej (GHTC) w roku 2013 w Monako. Dzisiaj do organizacji GHTC należy już 51 krajów z całego świata. Reprezentanci branży polskiej turystyki medycznej rozmawiali nad możliwościami większej aktywności Polski na forum międzynarodowym jako jednego z 51 krajów należącymi do tej organizacji, a mającej jako kraj jedno z większych doświadczeń w przyjmowaniu pacjentów zagraniczych.