Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja przyjazdowa z Ukrainy

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Talmont | 2018-03-13 14:47:44
ukraina, study press, lubelskie, uzdrowiska, spa, turystyka medyczna, zdrowie

W dniach od 12 do 16 lutego odbyła się misja przyjazdowa dziennikarzy ukraińskich, umożliwiająca zapoznanie się z ofertę usług medycznych podmiotów z regionu lubelskiego.

 

W dniach od 12 do 16 lutego odbyła się misja przyjazdowa dziennikarzy ukraińskich, umożliwiająca zapoznanie się z ofertę usług medycznych podmiotów z regionu lubelskiego. Wizyta została zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną w ramach wdrażania poddziałania 3.3.2 Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe- Marka Polskiej Gospodarki Brand. Zgodnie z założeniami przedmiotowego programu, nadrzędnym celem pozostaje promocja polskiego sektora usług prozdrowotnych na wybranych rynkach zagranicznych w terminie do końca czerwca 2019 r.

Do współpracy przy realizacji misji został zaproszony Klaster Lubelska Medycyna, który prowadzi aktualnie działania promocyjne na rynkach zagranicznych w związku z projektem Konsorcjum Turystyka Medyczna. Ze strony ukraińskiej na zaproszenie organizatorów przyjechali dziennikarze z Kijowa reprezentujący różnorodne media, tj. pismo turystyczne, portale turystyki medycznej, agencję informacyjną oraz videblog zdrowotny. Zgodnie z założeniami projektu efektem misji z udziałem dziennikarzy ma być publikacja artykułów oraz filmów promocyjnych z miejsc odbytej wizyty w języku ukraińskim.

Plan misji zakładał zapoznanie dziennikarzy z ofertą placówek zdrowotnych, które miały już doświadczenie z pacjentami z Ukrainy, jak również dysponujących atrakcyjną ofertą dla pacjentów zagranicznych. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć nie tylko infrastrukturę budynków, porozmawiać ze światowej klasy lekarzami, ale także osobiście doświadczyć zabiegów pielęgnacyjnych oraz pobytu w ośrodku uzdrowiskowym.

Oprócz korzyści promocyjnych, wartością dodaną wynikającą z wizyty, była szansa dla podmiotów medycznych na nawiązanie relacji biznesowych ułatwiających dalszą współpracę na rynku ukraińskim w obszarze turystyki medycznej. W pierwszym dniu roboczym po przywitaniu gości w Ratuszu i przedstawieniu założeń programu goście odwiedzili prywatny szpital Żagiel Med, oddział Centrum Medycznego Luxmed oraz klinikę ProSkinClinic. Zainteresowanie dziennikarzy budziły zarówno procedury związane z organizacją płatnych pobytów pacjentów, jak i możliwość przetestowania na własnej skórze zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Drugi dzień  poświęcony był na wizyty w SPSK4 oraz SPSK1. Po raz kolejny okazało się, że ze względu na jakość usług świadczonych w polskich szpitalach, nowoczesny sprzęt oraz systematyczną modernizację infrastruktury nasza oferta budzi zainteresowanie i uznanie wśród sąsiadów zza wschodniej granicy.

Mając na uwadze fakt, iż pobyt osób korzystających potencjalnie z dobrodziejstw turystyki medycznej w naszym kraju miałby niejednokrotnie dłuższy charakter, umożliwiający poznanie oferty turystycznej danego regionu, zorganizowano dla dziennikarzy zwiedzanie starych wnętrz lokalnego Browaru Perła połączonych z degustacją lokalnych wyrobów piwnych. Z kolei Lokalna Organizacja Turystyczna podczas specjalnej prezentacji przybliżyła regionalne atrakcje turystyczne.

Trzeci dzień roboczy obejmował krótką wizytę w niemieckim obozie koncentracyjnym na Majdanku oraz w skansenie położonym w Nowej Wsi Lubelskiej. Kluczowym punktem dnia był pobyt i skorzystanie z oferty regeneracyjnej Uzdrowiska w Nałęczowie. Po zapoznaniu się z funkcjonowaniem obiektu, dziennikarze mogli poddać się na miejscu zabiegom estetycznym oraz skorzystać z walorów basenu uzdrowiskowego i specjalnej kąpieli w białej glince.

W opinii uczestników, wizyta potwierdziła ogromny potencjał Lublina do rozwoju turystyki medycznej, w tym także na rynku ukraińskim. Ze względu na łatwy dostęp komunikacyjny, usytuowanie placówek medycznych blisko centrum miasta, pacjenci zza wschodniej granicy mają w regionie bardzo dobre warunki do leczenia i pobytu.

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę
</h3>TBZ dentysta<br />Popiela 13<br />Toruń 87-100<br /><a href = 574 786 931
574 786 931
TBZ dentysta
tbzdentysta@gmail.com Renomowany gabinet sto">

TBZ dentysta
Popiela 13
Toruń 87-100
574 786 931...
TBZ dentysta Popiela 13 Toruń 87-100 574 786 931 TBZ dentysta tbzdentysta@gmail.com Spraw...
Polska - Toruń 2021-03-03 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

oferta TBZ dentysta

oferta TBZ dentysta
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert