Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska na targach MTEC 2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Jaworska | 2017-11-22 09:54:02
mtec, kijów, targi, turystyka medyczna

W Kijowie od 03 do 05 października odbywają się V Targi Medical Travel Exhibition and Conference zbierające wystawców usług medycznych oraz sprzętu z całego świata.

Polska reprezentowana jest w ramach stoiska narodowego zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną realizującą projekt promocji krajowych usług prozdrowotnych.

Zainteresowanie odwiedzających stoiskiem potwierdza wybór Ukrainy jako jednego z perspektywicznych rynków dla tego sektora polskiej gospodarki. Goście pytają szczególnie o szczegóły oferty leczenia specjalistycznego w szpitalach oraz ośrodki rehabilitacyjne. Szczególne zainteresowanie budzi oferta województwa lubelskiego ze względu na bliskie położenie i dostępne połączenia komunikacyjne. Stoisko przyciąga także kontrahentów medycznych: lekarzy, kliniki z Ukrainy szukające partnerów do współpracy po stronie Polskiej.

W drugim dniu targów miało miejsce spotkanie przedstawiciela POT, Ambasady Polskiej w Kijowie oraz Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej w trakcie, którego omawiane były perspektywy dalszych kroków mogących wesprzeć proces pozyskiwania pacjentów z Ukrainy. Odbyło się także spotkanie z siedmioma zaproszonymi dziennikarzami ukraińskimi, którym przedstawiono bieżącą sytuację związaną z turystyką medyczną do Polski.